во ,

20 Слики од филмски сетови кои прикажуваат колку се моќни специјалните ефекти

Благодарение на напредната технологија и специјалните ефекти, филмовите изгледаат сè пореални.

Галеријата прикажува дека магијата на големите платна за која сведочиме, всушност многу поинаку е снимана на сетовите, а некои од фотографиите може да ви го одземат здивот.

1. The Hobbit

2. Fantastic Beasts and Where to Find Them

3. The Hunger Games

4. Tron: Legacy

5. Doctor Strange

Што мислиш?

2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Слики од девојки за кои нема да поверувате дека се работи за една иста личност

25 шокантни факти за најголемиот наркобос во историјата Пабло Ескобар