во ,

2045-та година. Трета светска војна. Русите го опколиле Берлин…

2045-та година. Трета светска војна. Русите го опколиле Берлин.

Пијан руски генерал вика на цел глас:

– Германец, предај се!!!

А во рововите група Арапи си шептат меѓу себе:

– И сега од каде да им најдеме Германец, па да им го предадеме?!

Што мислиш?

24 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Снимка од која ќе ви „замрзне крвта“: Голема санта мраз се преврти врз двајца истражувачи на Арктикот

„Бев најмоќен човек на светот, а погледнете сега – не можам ниту да одам“