во , , ,

21 Докази дека одличните чевли не се секогаш во продавница


Многу модерни луѓе сакаат да ја нагласат својата индивидуалност со помош на нестандардни чевли. Некои луѓе трошат многу пари на дизајнерски патики, додека други ги земаат најобичните чевли и ги претвораат во мало ремек дело.

„Мојата сопруга им додаде боја на овие патики.

„Направив модерни здодевни сини чевли користејќи стари стрипови.“

„Ги поправав моите патики со вез.“

„Ми пукнаа чевлите и мајка ми реши да ги фрли. Наместо тоа, направив мала магија – и еве го резултатот: тие се повторно одлични“.


„Купив пар грди чевли за 5 долари и ги преправив со боја, сјај и лепак. Тие се како нови!“

„Мојата свекрва по професија е правен консултант, но неодамна се зафати со ново хоби. Купува здодевни обични чевли и прави чуда“.

„Со свои раце направив кожни чизми.“

„Ги плетев патиките.“

„Ги насликав чевлите за подобро да одговараат на овој фустан, но одлично изгледаат и со фармерки.“

„Направив мокасини! Ги исеков по шема, ги сошив, додадов монистра. Сето ова траеше околу 4 месеци тивка работа. Тие се многу меки“.

„Чевли, акрилни бои, 2022 година“.

„Ги купив овие прекрасни чевли на Кларкс и уживав да ги носам веќе некое време. И тогаш се изморив од нив и решив да им дадам нов живот“.

Папучи „Зима во градот“.

Обожавам патики, па решив да го навезам мојот пар за венчавки.

„Исплетов бебешки чевли.”

„Свршеницата на брат ми сакаше да купи скапи чевли за свадбата. Но, јас можам да ги направам! И ги направив.”

„Пред 2 години ги обоив моите патики со акрилик. Првата фотографија е веднаш по фарбањето, втората е по 4-5 перења во машина за перење. Ги носам често“.

„Направив влечки за да одам на работа: сошив кожни ремени, од картон исеков влошка и ја покрив со кожа, го залепив горниот дел.“

„Ги направив овие чевли за мојот новороден внук.“

Ги зедов моите обични високи потпетици и ги претворив во вистински чевли за Барби“.

„Направив слатки чевли со зајаче“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 Докази дека вистинската археологија може да биде интересна како во филмовите

Страшен град! Какви улици, какви продавници!