во , ,

21 Драматични илустрации кои се добиваат со едноставно превиткување на хартија

Виткањето хартија и цртањето на неа можеби не е нов концепт, сепак, уметникот Бен Авлис успеа да вдахне нов живот во оваа уметност со создавање на овие смешни и морничави трансформирачки илустрации.

Што мислиш?

20 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

23 Смешни мачки кои им помагаат на луѓето да работат од дома

Сопругот се прибира изненадно од службено патување, љубовникот скока…