во , , ,

21 Забавни илустрации за времето поминато во изолација

Со доаѓањето на новиот коронавирус животот на секој од нас комплетно се промени.

Креативна артистка создава забавни илустрации за да ни внесе хумор во секојдневието и да ни измами насмевка во овој тежок период.

Во своите цртежи таа прикажува моменти од времето поминато во изолација и споредува каков ни беше животот во 2019 година, а каков сега.

Што мислиш?

8 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Хумористични илустрации на една мајка

Кафуле во Германија на овој начин одржува дистанца – дали би испиле кафе во вакво издание?