во ,

21 Клиенти кои не останаа незабележани од вработените

Речиси е невозможно модерниот свет да функционира без услужниот сектор: сакате да имате вкусна вечера во ресторант, да повикате такси и да контактирате со разни специјалисти. И често има многу приказни поврзани со тоа. Во исто време, од луѓето од двете страни: и оние кои ги користат услугите и оние кои ги обезбедуваат.


Посетителот нарачал ракчиња, а потоа ја вратил чинијата во оваа форма.

„Навикнат сум муштериите да им даваат на доставувачите чипс или шише вода. Но, една жена само што ми даде полнети тестенини“.

„Работам во грнчарска работилница. Еден од нашите посетители го направи овој супер кул чајник!“

„Денеска ми дадоа клуч за бакшиш. Мислам дека не би се осмелил да го користам“.


„Муштеријата испрати букет да не замоли да побрзаме.“

„Green Land Cruiser, регистарски број ***. Оздрави наскоро, ми недостигаш. Со љубов, Карл“. (Белешката и букетот се адресирани до автомобил што се поправа кај нас.)

Замрзнати макарони и сирење како бакшиш.

„Веќе мислев дека клиентот го оставил своето дете во автомобилот. О, таа принцеза!’

„Не е ништо посебно, но денес еден посетител ми даде комплимент за шминката. Среќен сум!”

„Клиентот ни подари мене и на мојот колега кесичка чоколада. Тоа ми го подигна расположението за цел ден“.

„Само што испорачав 2 пакувања сирење на аеродромот за клиент кој го чекаше својот лет.“

„Денешниот посетител број 48 направи нарачка во вредност од 48,48 долари.“

„Еден клиент штотуку ми даде картичка, бонбони, кафе и шише вода за Денот на поштарот! Тоа ми го подигна расположението од утрото“.

Некој нарачал пица со сино сирење и ја оставил на улица откако изел 1 парче“.

„Денес беше мојот последен ден на мојата стара работа. Еден мој редовен клиент ми даде рачно насликан плик со разгледница“.

„Муштеријата побара тиркизна торта, а остатокот ми го остави мене. Навистина ми се допаѓа како испадна.”

„Еден клиент ми даде пердуви од паун и конечно најдов каде можам да ги употребам!“

„Мојот омилен клиент. „Еспресо ве молам!““

„Додека вршев достава на пакети, клиентот ми даде храна. Јас сум му благодарен и вечно благодарен“.

„Вака мојот клиент ги нареди школките. Бев шокиран од тоа колку малку простор заземаа. Тие обично не се ни собираат во чинијата“.

„Мојот клиент е среќен што ги носи чевлите што ги направив за него. Тој сподели слики со мене, што ме направи многу среќен“.

„Правев достава до огромен магацин. Прашав што продаваат и ми дадоа еден од нивните блендери бесплатно! Ова е најкул нешто што сум го добил од клиент“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Споредивме 18 браќа и сестри кои докажуваат дека гените се сè

19 Луѓе кои имале неочекувана средба со животни