во , , ,

21 Несреќни луѓе кои имале катастрофа ден

Малите неволји се наши сопатници во животот. Секојдневните проблеми можат многу да ви го расипат расположението, без разлика дали станува збор за пајак во шолја чај, лошо фарбана коса или погрешна големина.


1. „Нарачав јадење со 3 вида месо и го добив ова“.

2. „Секретарот на шефот доби отказ утрово. Веднаш штом му го донесе овој појадок.“

3. „Овие цевки беа поставени минатата недела. Ова е 1 кат во зграда од 7 ката.”

4. „На син ми му купив PlayStation 5 за роденден. Некој го заменил со камен“.


5. „Некој сиот свој гнев го истурил врз мојот автомобил“.

6. Двоен удар.

7. Концертот започна и дојде овој.

8. „Само што го испив чајот… Никогаш веќе нема да го оставам за подоцна“.

9. Имаше премногу зачин во пакувањето.

10. Патник го заборавил својот пингвин на аеродром.

11. „Ќе биде долг лет. Ја отворам кутијата за слушалки и откривам дека е празна.“

12. Некој го загубил својот нов уред за пребарување.

13. „Го тестираме нашиот нов печатач. Излегов од собата за 5 минути, се вратив и го видов ова“.

14. „Завршив со сортирање картички и се сопнав“.

15. „Раста фризура во мојот пијалок на бејзбол натпревар“.

16. „Се вратив дома гладен после долгиот работен ден и ги најдов сите мои работи во вреќи за ѓубре. Чистачите испратени од сопственикот реши да исчистат погрешен стан“.

17. „Решив да се шминкам во автомобилот“.

18. „Мама беше на курс за фризерство пред 9 години и го намами брат ми да му направи фризура“.

19. Каде е правдата?

„Решив да ја поминам играта „Змија“ до крај. Ми требаа шест месеци, но сепак го направив тоа. Кога и последната точка остана да се јаде, таа едноставно исчезна. И единствениот излез беше да се судри самата со себе “.

20. „Што сакав и што добив. Се чувствувам измамено“.

21. „Само што направив торта и успеав да изедам само едно парче. Кога се вратив, видов дека кучето ја лижело глазурата колку што можело“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

21 Лице кое случајно или не, се стекнало со богатство од минатото

17 Докази дека сопствениците на домашни миленици треба да заборават на својот личен простор