во ,

21 Луѓе кои употребуваат корисни апарати во секојдневниот живот

Фрижидери, машини за перење, микробранови печки и уште десетина незаменливи апарати ни помагаат во секојдневните домашни работи. Но, има и други работи кои можат да го олеснат животот на секого.

„Чистач на пареа. Решив да ја исчистам тастатурата – завршувам со чистење на подовите“.

Оваа машина за перење има режим „Домат“.


Силиконска четка на која ништо не се лепи.

„Имам тастатура на задниот дел од мојот далечински управувач.“

Оваа рерна ја покажува точната температура внатре при претходно загревање.

„Мојот тостер има прозорец низ кој можете да го следите процесот.“

Магнетна лента за чување додатоци за маникир во бањата.

Целата тава ја менува бојата кога ќе се загрее.

„Нашата WC шолја има вграден туш“

„Баба ми има пегла за патувања.“

Даска за пеглање во кујнската фиока.

Микробранова печка со решетка за рерна.

„Неодамна купив машина за “топчиња” по облеката“.

„Грејач за храна! Сега јадам топла храна на работа“.

„Мојот нов далечински управувач за телевизор се напојува со соларна енергија или USB-кабел.“

Правосмукалка со светло.

Индикаторот за тава станува црвено кога се загрева.

Сите комбинации со копчето Ctrl се запишани на тастатурата.

Посебна кофа која не формира бранови од џогерот.

“Слушалката” за туширање го покажува протокот на вода и нејзината температура.

Неверојатен изум. И не кажувајте дека е бесмислено. Каде го ставате телефонот во тоалетот?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Миленичиња кои пораснале повеќе од очекуваното

25 Совпаѓања кои повеќе личат на грешка во матриксот отколку на реалност