во ,

21 Луѓе кои успеале да го откријат одговорот на прашањето „Што се случува кога…”

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа вашиот мијалник под УВ светлина или 3D модел на срце што можете дури и да го држите во ваши раце? Или можеби сте виделе јагода со семки како никнуваат внатре или долг корен од глуварче? Се чини дека на фотографиите не треба да има ништо натприродно, бидејќи повеќето од овие предмети не опкружуваат секојдневно.

„Затоа ли купив УВ ламба? Сега морам постојано да чистам…“

Ги обоив кнедлите со боја за велигденски јајца.


„Вчерашниот рендан лук се претвори во ова. Велат дека тоа е нормално, но јас сум некако исплашен“.

Понекогаш семките внатре во јагодите ‘ртат.

„Разликата во бојата на кожата меѓу мене и мојот близнак. Тој излегува многу, а јас не“.

„Направив 3Д срце во природна големина“.

 Како изгледа цел корен од глуварче ископан.

Песокот на оваа плажа содржи железо, па на овој начин се магнетизира на паметниот телефон.

„Лушпи на стапалотот на мојот гуштер одблиску“.

Зрак на сончева светлина од прозорецот формираше лак што ја подели на половина на ногата на столот.

Поради сенката на оградата, снегот не се стопи.

„Извадив бакарна плоча од тегла електролит и на неа израсна кристал од витриол.

Тетоважа под макро објектив.

Дел од ѕид кој е полиран од морето.

Оваа налепница виси на ѕид на директна сончева светлина веќе 15 години

Еве што се случува кога кучето ќе заспие на дожд.

Споредени 30 грама алуминиум, титаниум, бакар, никел, сребро, злато.

Долниот дел од стеблото бил отсечен, но дрвото сепак успеало да преживее.

„Оставив лубеница на полицата неколку недели и кога ја исеков го видов ова.

Ова се случува ако ја отстраните RAM меморијата од компјутерот додека е вклучен.


Еве што се случува кога ќе заборавите банана во контејнер 5 години.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Лелеееее каков виц ми кажа твоја Фата пред некој ден, уште се смеам… многу е добар!

Не и треба пеглање на колава. Само дувај во ауспухот и сама ќе се исправи.