во , , ,

21 Познати писатели кои изгледаа толку добро што можеа да се најдат на насловните страници на списанијата


Американскиот актер Пол Руд се најде на врвот на рангирањето на најатрактивните мажи на планетата според магазинот People. Денешните филмски и музички ѕвезди често завршуваат на такви листи и се истакнуваат на насловните страници на популарните списанија. Во меѓувреме, не заостануваат ниту познатите писатели чии книги ги читаме.

Лев Толстој

Ернест Хемингвеј

Џек Керуак

Френсис Скот Фицџералд


Џ. Р. Р. Толкин

Ерих Марија Ремарк

Оскар Вајлд

Олдос Хаксли

Исак Асимов

Роберт Луис Стивенсон

Владимир Мајаковски

Курт Вонегат

Борис Пастернак

Франц Кафка

Џон Китс

Хантер Стоктон Томпсон

Џером Дејвид Селинџер

Албер Ками

Чарлс Дикенс

Џорџ Гордон Бајрон

Гор Видал

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 Луѓе кои секогаш се стремат кон совршенство

15 Луѓе кои се разочараа од купувањето онлајн, но многу се забавуваа