во ,

21 Работи на која малкумина од нас налетале во секојдневниот живот

Реклама

Има огромен број работи во светот кои ни најљубопитните луѓе не ги виделе. И не само со свои очи, туку дури и на фотографии. А малку луѓе знаат за постоењето на некои предмети. На пример, никогаш не сме слушнале дека има радијатор за греење во форма на прстен.

1. „Нов рендген апарат што го користи мојот стоматолог“

2. „Овој камен беше во мојот жолчното кесе. Тој беше отстранет вчера заедно со жолчното кесе“.

4. „Ова е радијаторот за греење на работа“.

5. „Најмалите ролетни што некогаш сум ги видел“

6. Вака изгледа аксолот ако претрпи метаморфоза.

7. Оваа продавница продава кукли со Даунов синдром.

8. Ова минијатурно шише Кока-Кола се продава само на Филипините.

9. Ова е шишарка од четинарско дрво наречено Araucaria bidwillii. Неговата тежина е 2,5 кг.

Големината на зрелите шишарки може да достигне 35 cm во дијаметар и тежина до 3 kg.

10. „Нашиот фрижидер треба да прави сферични коцки мраз, но наместо тоа прави коцки мраз во форма на Ѕвездата на смртта“.

11. Вака цвета брокулата.

12. Калкулатор од 1940-тите.

13. Лубеница расте на дрво.

14. „Налетав на автомобил во кој е само за едно лице“.

15. Конзервирана гасна маска.

16. Ова е кадифен пневмокок што се продава во продавница за штедливи производи.

17. Внатрешен поглед на барабанот на мешалка за бетон.

18. Himantolophus brevirostris, еден од видовите rayfin.

Вообичаено, рибите од ова семејство живеат во длабоки води (до 3000 m) и ретко се наоѓаат надвор од нивното живеалиште. Овој претставник е пронајден на плажа во Калифорнија.

19. Сосовите се продаваат во лименки за пијалоци


20. Еве што се случува со боросиликатните стаклени садови ако се загреат во микробранова печка.

21. На ѕидот во поликлиниката има штанд на кој е прикажана содржината на шеќер во секој безалкохолен пијалок.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаа 18 познати личности на почетокот на нивните кариери, сега и на нивниот Инстаграм

15 Фотографии кои брзо ни го исполнуваат срцето со топлина