во , ,

21 Уникатни акциони фигури какви сигурно не сте виделе со сега

Дан Полидорис е креатор на “Death by Toys“: бутик за акциони фигури, кој е специјализиран за уникатни, рачно изработени колекционерски хорор/култ апсурдни фигури. Погледнете ги овие специфични уметнички дела подолу:

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дали сте знаеле дека мачките јадат банани?

Јапонски уметник ги претвора животните фатени во интересен момент во скулптури, а разултатот е дури посмешен