во , ,

21 Урнебесно лоши портрети на познати личности во Пикасо стил

Австралискиот „уметник“ Twitter Picasso создава портрети со славни славни и тие се катастрофални. Илустрациите се толку лоши, што всушност се добри. Наменските гротескни карикатури се полни со мали детали инспирирани од тетоважите, облеката и обликот на телото на субјектите, нудејќи смешно прецизно претставување на некои од најпознатите луѓе во забавната индустрија.

Што мислиш?

31 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дегустаторот во една фабрика за вино починал па затоа компанијата решила да вработи нов дегустатор…

Запознајте ја најопасната градина на светот, на влезот пишува: „Овие растенија можат да ве убијат…“