во ,

21 Луѓе кои го имале својот најдобар ден во животот

Секој ден е нечиј најдобар ден. Од добивање на кученцето кое отсекогаш сте го сакале до деца, свадби, состаноци и соништа.

1. Запросувањето

2. „Најсреќниот ден во животот на мојот сопруг“


3. „Мојата девојка е заљубена во своето прво маче“.

4. „Татко ми веднаш откако се ожени со мајка ми“

5. „Кученцето е прв пат на плажа и не може да престане да се смее!“

6. „Моите родители го одведоа мојот син во Дизни Ворлд и се плашеа дека може да му здодее со сите принцези“.

7. „Сите медицински сестри влегоа, пееја на мајка ми и и донесоа торта за последниот ден од хемотерапијата. Таа веќе нема рак!“

8. „Ја видов сестра ми вечерва за прв пат откако побегна од нашиот дом во 2005 година“.

9. „Нашата прва семејна фотографија по неколку години борба со неплодност“

10. „Доктор гушка пациент чиј живот го спасил откако таа одржала пофалбен говор за него“.

11. „Мојата најдобра пријателка од денес официјално е без рак! Таа веќе 6 месеци се бори со ракот. Многу сум горда на неа!“

12. „Татко ми се ожени денес. Неговиот осумдесетти роденден е утре“.

13. „Ми рекоа дека никогаш нема да имам деца. Еве го моето чудо – мојот син Хенри. Имам 42 години и многу сум благословена“.

14. „Ова е мојот син и никој никогаш не бил толку среќен поради паѓањето лисја како него“.

15. „Ја направив оваа фотографија непосредно пред мојот пријател да ја запроси својата девојка во Харлем, Њујорк.“

16. „Не сум оженет, не сум свршен, не очекувам ништо…само сум среќен“.

17. „Повторно се обединив со сестра ми 20 години откако бевме посвоени во две различни семејства“.

18. „Денес жена ми доби државјанство!“

19. „Кога добив PlayStation 2 за мојот деветти роденден во 2001 година“.

20. „Изнајмив стан откако живеев во мојот пикап една година“.

21. „Мојата ќерка 1 секунда откако првпат проба пченка“


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Луѓе кои заслужуваат аплауз за нивната напорна работа

22 Карактеристики на животот во Германија кои не изненадија денес