во , , ,

22 Фотографии кои докажуваат дека библиотеките не се најсериозното место на светот

Иако библиотеките се сметаат за тврдини на тишината кои ги чуваат најдобрите мисли на човекот, тоа не значи дека хуморот во нив е забранет. За да докажат дека насмевката може да биде пропратена со љубовта кон читањето, Bored Panda направи галерија од најсмешните фотографии кои се доказ за добриот “библиотекарски хумор”.

Што мислиш?

6 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овој човек реши целосно да го промени животот откако преживеал скоро фатален срцев удар и изгледа непрепознатливо

7 Непријатни ситуации на славните жени кои ја насмеаја јавноста