во , ,

23 Искрени илустрации за тажната вистина на модерниот живот

Марко Мелграти работи и живее како дигитален номадски илустратор. Пред една година живеел на Бали пред да се пресели во Меделин, Колумбија.

За Bored Panda тој вели дека дел од овие илустрации во галеријата се направени за потребите на клиенти, додека дел се негови лични видувања за секојдневието во кое живееме.

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Легендарниот Стив Мекари преку фотографии го прикажува сложениот однос помеѓу луѓето и животните

Овие луѓе биле во клиничка смрт, а еве што доживеале: „Го видов мојот мртов брат“ – постои ли живот после смртта?