во ,

23 Идеи за празничен маникир кој ќе ги привлече погледите на гостите

Маникир со новогодишни елки и снегулки е уште еден начин да го поттикнете празничното расположение. Во пресрет на празникот, добро е да се инспирирате од фотографии на мајстори од Интернет и да изберете што ви се допаѓа: нежно акт со ѕвезди; обемни орнаменти кои личат на плетен џемпер; блескав француски маникир или отпечаток со тигрести ленти.

„Ја сакам мојата маникирка, а таа ме мрази. Секогаш доаѓам со конкретна фотографија и барам од неа да го направи истото. Ова е она што го добив денес. ѝ беа потребни 3 часа“.

Варијанта за дочек на годината на тигарот


Бадник

Маникир со животински принтови

Дедо Мраз во градот

Калиграфски маникир

Дискретен маникир со сјаен акцент

Маникир со симболите на Божиќ

Акт со холографски искри и снегулки

Маникир со мачка која не ужива во одморот

Француски во традиционални божиќни бои

Мат акт со снегулки и кристали

Скарлет металик

Скарлет француски со птица

Маникир со текстура на џемпер

Снегулки на црна позадина со сјај

Зелен светкав маникир

Божиќен француски маникир

Ѕвезди

Маникир со новогодишни елки

Минималистички, а сепак празничен

Дали ви се допаѓа мојот маникир?


„Го сакам малиот Дедо Мраз на моите нокти!“


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Дизајнери кои ги преминуваат сите граници

Мујо имал два коња но имал голем проблем, никако не можел да ги разликува…