во , ,

23 Луѓе кои ги претвориле лузните во уметност со тетоважи

На лузните треба да сме горди затоа што тие се доказ низ што сме поминале и благодарение на нив сме се формирале во луѓето кои сме денес. Некои луѓе одлучуваат да ги разубават со тетоважи…

Многумина од нас имаат лузни по телото и тоа не е е нешто од кое треба да се срамиме, но едноставно не секогаш сме расположени да одговараме на прашања од типот „Од каде ти е лузната“, па затоа тетоважите се совршен начин за прикривање на лузните.

Без разлика дали станува за лузна од царски рез, од операција поради рак, скршеница или што и да е друго, тие можат да се претворат во вистинска уметност.

Луѓе кои лузните ги претворија во уметност:

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Каква градба на тело имаш?

18 Смешни фотографии кога кучињата џиновски ќе пораснат, а мислат дека уште се бебиња