во ,

23 Луѓе кои решија да рекреираат стари семејни фотографии и го вратија времето

Реклама

Понекогаш гледањето стари семејни фотографии може да ви донесе повеќе од топли спомени и чувство на носталгија. Маж од Канада и жена од Флорида се среќаваат како возрасни на работа и се заљубуваат. Но, кога ќе ги погледнат нивните фотографии од детството, одеднаш откриваат дека налетале еден на друг во позадината на фотографиите во паркот на Дизни многу години пред да се сретнат.

Со моите браќа и сестри го рекреиравме ова како подарок за педесетгодишнината на моите родители – 1985 и 2019 година.

3 Генерации, 1 фустан (баба во 1964 година, мама во 1991 година и јас во 2017 година)

Кокос и јас, со разлика од 11 години – најдоброто куче!

Моите браќа и јас.

Мајка ми на 17 години во 1975 година и јас на 26 години – не сме идентични, но разбирам зошто сите велат дека личам на неа.

Јас и мојот син, една облека, со разлика од 27 години.

Јас и сестра ми кога завршивме прво одделениеи кога завршивме факултет.

Мојата сестра ја најде оваа стара фотографија на семејна вечера и решивме да ја рекреираме.

Ја рекреирав оваа фотографија на баба ми од доцните 1930-ти/раните 1940-ти!

Се сликав со моите 13-годишни кучиња за да рекреирам стара божиќна фотографија.

Семејниот автомобил и јас, со разлика од 20 години.

Јас со мојата внука во 2012 година и сестра ми со ќерка ми во 2020 година!

Не се промени многу за 25 години.

Ја рекреирав омилената фотографија на мајка ми за Денот на мајката.

Потребно беше многу пребарување, но јас и мојот вереник конечно го најдовме истото место во Централ Парк каде што моите баба и дедо ја направија оваа фотографија во 1940-тите.

3 сестри, 37 години подоцна – не знам зошто ни требаше толку долго да го направиме ова.

24 години разлика.

Мојот дедо на меден месец во 1955 година, а јас на деловен пат во 2018 година.

Овој викенд во куќата на моите родители најдов стара облека што ја носев како дете. Добро, здолништето не се закопчува и мојата блуза е веќе кратка, но сепак…

Јас како момче во 1965 година со ново комплетиран модел на авион само неколку минути пред да го уништам, и јас 56 години подоцна со изненадувачки подарок од колега на идентична реплика!

Го предавам Бејби Експрес на сопствениот син.

Моите родители ја рекреираа нивната фотографија од меден месец 40 години подоцна.

Сликата од мојата бруцошка во 2004 година и последната година на татко ми во 1975 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Тајни на црвениот тепих кои им помагаат на ѕвездите да изгледаат стилски

20 Најатрактивни мажи според јавното мислење