во ,

23 среќници кои нашле вистинско богатство на буниште

Веројатно, скоро сите порано или подоцна имаат идеја дека е време да се испратат некои работи во ѓубре. Често во близина на корпите за отпадоци можете да видите стара облека, расипана опрема, тегли со сомнителни кисели краставички или празни кутии. Но, некои луѓе се посреќни и наоѓаат работи во ѓубрето кои очигледно местото не им е таму.

1. „Дали навистина најдов во ѓубрето велосипед од 500 долари што работи совршено? О да!”

2. „Нашите соседи исфрлија античка фармацевтска вага“.


3. „Тато најде кајак долг 10 метри во ѓубрето“.

4. „Налетав на фрлен Samsung 4K телевизор од 55“. Откако ќе ја замените таблата за напојување за само 35 долари, тој работи како нов“.

5. „Некој фрли скап часовник со скршена затворачка. Продавницата за поправка на часовници ми кажа дека е недопрен, но претходниот сопственик очигледно не знаел како функционира.“

6. „Налетав на гејмерско столче оставено до корпите за отпадоци. Беше во совршена состојба.”

7. „Најдов кауч што никој не го сакаше. Ќе го поправам малку“

8. „Го видов првото издание на Мери Попинс (1934) во контејнер.“

9. „За време на новогодишната прошетка во Чајнатаун, наидов на оваа вазна во близина на контејнер.“

10. „Ја видов оваа плишана играчка во корпата. Таа беше сосема нова.”

11. „Некој ја фрли машината за миење садови. Судејќи според состојбата, речиси никогаш не била користена“.

12. „Најдов кожен стол за масажа со 9 различни поставки. Сè работи добро.”

13. „Најдов MacBook Air со напукнат екран. Работи одлично со надворешен монитор. Како резултат на тоа, го продадов за 300 долари“.

14. „Налетав на отфрлена скулптура на папагал“.

15. „Учам во приватно училиште и има многу богати студенти. Сето ова го најдов во кантата за изгубени и пронајдени работи на крајот од семестарот. Како и половина од мојата гардероба.“

16. Некој ја фрли оваа Мендини МВ300 виолина.

17. „Најдов гардеробер во една од уличките. Страничните столбови се направени од мермер. Го однесов до мојот дом со автомобил“.

18. „Постојано ја проверувам содржината на кантите за ѓубре до мојата куќа. Еве го моето најдобро откритие: звучник за компјутер од Bose од 400 долари“.

19. „Во контејнерот најдов 3 перфектни конзоли за играње“.

20. „Станарите во мојот станбен комплекс беа иселени. Тоа го ставија во корпа за отпадоци“.

21. „Неверојатно е што фрлаат лужето. Мојата сопруга сакаше велосипед и сега го има“.

22. „Боговите на ѓубрето поддржуваат! Оваа работа чини 150 долари, а јас сум професионален музичар, па ќе ми биде корисно“.

23. „Најдоброто откритие во мојот живот“.


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Луѓе чие љубезно срце не импресионираше денес

15 Актери кои се негативци на екранот, но навистина мили луѓе во реалниот живот