во , ,

24 Луѓе кои сакале едноставен одмор, но животот решил поинаку

Одморот е слатко време кое со нетрпение го очекуваме. Во овој краток период, патниците едноставно се обврзани да уживаат во животот, да истражуваат нови места, да прават грандиозни планови и да не заборават да станат херои на неколку смешни приказни. 

1. „Мојот син најде школки на првата прошетка на плажа. Немав сила да му ја кажам вистината“.

2. „Бев на одмор во Рио, ја видов познатата статуа на Христос Спасителот“


3. „Сè што сакам да кажам за Бали е изразено на оваа фотографија. – Плаќаш да одиш само до средината на водопадот. За да стигнете до второто половина, треба да купите уште еден билет“

4. „Со мојата девојка отидовме на одмор во Париз. Вака изгледаа повеќето од нашите посети на музејот.“

5. „Не можам да не се пожалам. Резервирав соба со поглед на море…”

6. „Решив да го потсетам колегата дека наскоро ќе заврши одморот“.

7. „Станав во 3:30 и пешачев околу 4 часа за да ја видам оваа прекрасна глетка“.

8. „Ајде да одиме во Италија да ја видиме Фонтаната Треви“

9. „Телефонот ми падна од џеб на летот за Токио. Го поместив седиштето и на крајот го здробив“.

10. „Отидовме на одмор и доплативме соба со поглед на планина. Никој не спомна дека машината за чистење снег вака ќе го расчисти снегот“.

11. „За време на нашето патување долго време баравме и конечно најдовме јавен тоалет.

12. „Моето куче ми го изеде пасошот неколку дена пред да отпатува во странство“

13. „Еден мој пријател отиде во Италија и некако успеа да ја фотографира кривата кула во Пиза, без нејзиниот познат наклон“.

14. „Отидов во Норвешка од Флорида, 4 часа се качувавме на карпа. Сега уживам во неверојатен поглед“

15. „Дојдов во Грција да се забавувам на сонце. Дожд врне веќе 5 дена по ред, а јас утре заминувам“

16. „Отидовме на одмор со целото семејство. Не го очекував тоа“

17. „Веб-страницата на хотелот рече дека има теретана“

18. „Долго време го планирав моето патување од соништата во Кина. Вака изгледаше Кинескиот ѕид“.

19. Кога конкретно одите во Лондон за да го видите Биг Бен

20. „Се разбудив во 2:30 наутро, возев 2 часа за да го дочекаме изгрејсонцето на врвот на вулканот Халеакала. Дали некогаш сте виделе таква „убавина“?

21. „Изнајмив автомобил и возев 2 часа од Берлин за да го видам познатиот Ѓаволски мост (Rakotzbrücke). Не го погодив тајмингот“

22. „Фотографијата е направена пред хотелот Хилтон на Бали. Живеевме недалеку од таму и отидовме да видиме дали плажата е почиста“.

23. „Мојата пријателка беше на одмор на Хаваи и побара од случаен минувач да ја фотографира покрај дрвјата. Благослови го овој човек“.

24. „Пред 10 години се искачив на планината Агунг на Бали во 4 часот наутро за да видам прекрасно изгрејсонце…“


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Каков грев имаш, чедо?

20 Луѓе кои обичните чевли ги претворија во ремек дело