во , ,

24 Луѓе кои со хумор ги третираат своите домашни растенија

Растенијата во затворен простор не само што создаваат удобност во домот, туку позитивно влијаат и на психолошкото здравје на човекот. Некои луѓе се навикнати да го полнат целиот прозорец со саксии, додека други само се задоволуваат со мал кактус на бирото на компјутерот. Но, има и такви сопственици на домашна флора кои не се откажуваат од задоволството да ја покажат сета своја креативност и хумор во дизајнот на мала ботаничка градина.


„Леле, моето растение е едноставно совршено за саксијата.“

„Мојата пријателка направи мала куќа на нејзиното домашно дрво“.

„Мојот син инсистираше да ја фотографирам неговата фигура во кул пози. Па, нека позира со дрвјата“.

„Мојата нова саксија. 3D печатена и обоена.”


„Го ставив овој мал пајак на цветот за да се ослободам од мојот проблем со некаква болест на растението.“

„Мачката го прободе цветот со канџата, а мојата сопруга предложи да ставам обетка таму. Сакаме да отпечатиме 3Д папагал и мал ковчег со богатство“.

„Решив дека ми требаат саксии со повеќе бои, па сам ги сликав. Јас не сум уметник“.

„Вчера купив саксија. Решив одблизу да го погледнам цртежот“.

„Вака се забавуваме на работа.“

„Моите кул саксии“.

„Многу се забавувавме.“

„Едноставно сум опседнат со оваа саксија.“

„Само совршено саксија за мојата ајдучка трева. Среќата нема граници!“

„Рамка за моите живи растенија“.

„Значи, мајка ми сака брзо да се ослободи од штетните материи во куќата.“

„Кога ја пресадив мојата сансевиерија, целосно заборавив на ова стебло. И Voila, ова е совршен нов дом за него“.

„Не сака неговата коса да го допира, па ги повлекувам тие слатки нозе.“

„Навистина не знаев што да правам со несаканите играчки Kinder Surprise, па сега имам саксии со мали диносауруси.“

„Сакам мачки и растенија. Еве што излезе од тоа“.

Цветот е среќен.

„Сакам да ве запознаам со Антон.“

„Сам себе си направив саксија со растенија“.

„Само што го засадив ова мало чудовиште за ќерка ми“.

Нова саксија со прасиња.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Перо се шета по улица и гледа еден просјак. Му дава 100 денари…

8 Дизајнерски идеи кои ќе направат вашата кујна да изгледа како од насловна страна