во , , , ,

24 Работи не можеше да се замисли еден дом на просечен Југословен

Како што поминува времето и се менува и напредува технологијата, така се менуваат и работите кои ги користиме во секојдневниот живот – од уреди преку апарати за домаќинство до украси за во домот, детски играчки и слатки.

Иако денес сè е променето, ние овие денови станавме по малку носталгични и решивме да се присетиме без кои работи не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија.

Телевизорите некогаш изгледаа вака

Реклама

Најдобар освежувач за воздух

Спремни за на пазар

Домашен телефон

Сите имавме колекција од познатите „C“ шолји

Рекламни лончиња

Не се можеше без гоблени

Цигари од дамнешни времиња

Омилените чинии

https://www.instagram.com/p/B6ICzabJmfN/?utm_source=ig_embed

Масло во тетрапак

Омилениот сладолед Пекабела

Се сеќавате на овие мастики?

А на ваквиот јогурт?

Кафето некогаш се продаваше во зрно

Познатиот есцајг

Лимени чинии

Првиот миксер

Најдобриот женски сојузник за убавина

Шпорет „Слобода“

Ниту една тегла и лименка не се фрлаа

Огледало на секоја домаќинка

Омилените слатки

Се сеќавате на оваа игра?

Не дај Боже да изгубиш некое од овие…

Пират петарди


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Пронајдоци што го прават светот подобро место за живеење

Колку работи поврзани со филмови и серии ќе пронајдете на илустрацијата?