во ,

26 Проблеми со облеката што ни се добро познати

Перењето, диплењето, па дури и купувањето облека, понекогаш навистина изгледа како невозможна мисија.

Во продолжение погледнете неколку проблеми со облеката што ни се познати на сите:

Што имате, а што носите

Кога треба да најдете пар исти чорапи од корпата со чиста облека

Почнува сезоната на скинати хулахопки

Бела мачка и црна облека

Лажните џебови се чест проблем кај женската облека

Куп чиста облека

Кога ќе ви се случи ова со омилениот џемпер

„Машината за перење го направи ова со мојата облека“

Најтешко е да ги отстраните закачалките од бебешката облека

Понекогаш, новата облека може да биде и опасна

Триењето на нозете уништува многу панталони

Кога ќе стигнете дома и ќе го забележите ова на новата блуза

„Со секое перење се заглавува по еден чорап“

„Треба да го делам гардероберот со моите браќа, а ниту едно парче облека од овде не е мое“

„Понекогаш, одделувањето на облеката трае подолго од самото перење“

Сигурно и ова ви е познато

„Еве како цимерот ја закачува неговата облека“

Панталони со ист конфекциски број, но со различна големина

Кога сушарите имаат вакви чудни опции наместо тајмер

Кога овие нешта ќе се закачат на вашата облека

Луѓе кои не знаат како да се однесуваат во продавница

„Купив шорцови и сфатив дека врвката е само украс“

Што мислиш?

30 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Ситуации од кои можат да ве “мрднат” ако сте опсесивно компулсивни

Урнебесни честитки за Денот на татковците кои искрено ќе ве насмеат