во , ,

27 Фотографии за оние кои се уморни од мачки и кучиња

Реклама

Мислиме дека нашите миленици се слатки, ги гледаме како придружници и споделуваме смешни слики од нив. И најчесто мачките и кучињата се главните херои на нашите приказни.

17 години подоцна

По 3-часовна потрага по мојот еж

Мачка, ти веќе не си главен овде.

Овој був се плаши од банани.

Палачинки со хрчак

Четкање коса на лилјак.

Стаорецот на мојот пријател ужива во филм и пуканки

Кога вашите пријатели мислат дека сте го хранеле вашето домашно милениче со соседите

Среќно бебе вомбат

Како што се испоставува, камелеоните можат да држат сè во своите раце.

Сакав да свирам гитара, но некој живееше во неа.

Во мојата чизма има змија.

Јас сум ветеринар и денес на работа го кастриравме мојот стаорец Мило. Еве го ставаат под анестезија!

Роденден на гуштер

Јадење вкусно колаче

Овој був се крие зад својот сопственик секогаш кога има посетител во куќата.

Еже бара вонземски живот

Ти си само гуштер на кој му е преку глава од животот.

Следете ме и добијте вечни семки од сончоглед!

Време на вечера во продавницата за миленичиња во која работам

Јадеше многу и заспа, секому можеше да му се случи.

Овој гуштер изгледа како да глуми во театарска продукција.

Рататуј на денот

Овој мал алигатор е исто толку добар како и сите дресирани кучиња на интернет.

Глувче што влезе во режим Невозможна мисија во мојата куќа минатата година

Армадило се релаксира

Ова е заморче кое изгледа како перика.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ако имате лош ден, оваа објава е токму она што ви треба

27 Чуда на природата за кои не би помислиле дека постојат