во ,

28 Готварски фејлови кои професионалните готвачи не би ги простиле

Кога гледате на интернет, колачињата, ручеците и тортите изгледаат едноставни за правење, но кога ќе се фатите за работа, сфаќате дека воопшто не е лесно.

Луѓето во продолжение можеби го дале најдоброто од себе, но крајниот резултат на сите е една голема катастрофа.

Ако сметате дека сте лош готвач, тогаш овие кулинарски утки можеби ќе ви бидат некаква утеха:

„Девојка ми потроши 100 долари за торта како на левата фотографија. Погледнете што доби на крајот“

Обид за торта виножито

Апстрактна уметност

За малку…

Ако не можете да направите еднорог, доволно е да го напишете зборот (unicorn)

Колку трпение е потребно за ова?

Па и не изгледаат толку лошо

Пазете се од ирвасот

Новогодишна елка што се претворила во чудовиште


Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

40 Фотографии фатени во вистинскиот момент

Се вози Трпе во автобус и потпевнува…