во , , ,

30 Неверојатни илустрации кои оддаваат почит на борбата со пожарите во Австралија

Катастрофалните пожари продолжуваат да ја пустошат Австралија и иако пожарникарите прават се од себе за да ги изгаснат пожарите, останува уште долг пат до целосното гаснење. Милиони животни ги загубија животите и безброј луѓе ги загубија своите домови, но за среќа луѓето од целиот свет конечно ја сфаќаат тежината на ситуацијата и донираат пари за да им помогнат на Австралијците да се борат со пожарите. Некои уметници, исто така, покажуваат солидарност со создавање на срдечна уметност која им оддава почит на борбата со пожарите – погледнете ја во галеријата подолу.

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мамо, мамо, ќе ме пуштиш ли на банџи?

30 Фотографии кои покажуваат колку е застрашувачка неодамнешната вулканска ерупција на Филипините