во , , , ,

30 Носталгични илустрации кои ќе ве вратат назад во безгрижното време

Повеќето од нас се сеќаваат на тинејџерски денови со убави чувства, дури и ако требаше да се справуваме со работи како гломазни ЦД плеери и dial-up интернет. Иако не можеме да го вратиме времето назад, носталгичните постери на уметникот Рахид Лотф ќе ве одведат назад во златните денови на нашата младост – дури и ако тоа е само за момент.

Од ноќи поминати во играње Doom и аркадни игрици, до денови поминати во флиперници и гледање филмови на VHS касети, погледнете ги сите овие неверојатни илустации подолу.

Повеќе инфо: rachidlotf.comArtStationInstagram

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Еј дедо, сакаш ли да пробаш?

Моментот кога ќе дознаеш дека си останал без куќа, автомобил…