во ,

30 Славни личности рамо до рамо со нивните верзии од младоста

Ако сте ги погледнале фотографиите од вашите помлади верзии, веројатно сте се запрашале „Што би му кажал/а на тоа дете, ако беше покрај мене?“.

Можеби ќе имате некакви предупредувања или мудри зборови на кои искуството ве научило? Или можеби доволно ќе ви биде само да имате можност „во живо“ да се погледнете себеси?

Некој се одлучил на еден начин да го направи тоа за познатите личности. Постарата и помладата верзија на некои од најпознатите личности во една фотографија.

Matt Leblanc

Daniel Radcliffe

Jennifer Aniston

Ricky Gervais

Carrie Fisher

Will Smith

Conan O’brien

Kevin McCallister & Macaulay Culkin

Ryan Reynolds

David Bowie

Hugh Grant

Brad Pitt

Queen Elizabeth

Dave Grohl

Robert De Niro

Dolly Parton

Pierce Brosnan

Peter Venkman (Bill Murray)

The Rock

Beyoncé

Matthew Perry

Mark Hamill

Tom Hanks

Whoopi Goldberg

Michael Jordan

Kate Winslet

Blossom Russo

Young-vs.-Old-Celebrities-Part-3-Ard-Gelinck

Oprah

George Clooney

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Свештеник ги прскал верниците со пиштол на крстена вода, интернетот не престанува да прави шеги на негова сметка

22 Смешни фотографии од мачки кои ги украле креветите на кучињата