во ,

45 Познати личности кои што починаа претходната декада

Рековме збогум на некои иконични лица во текот на изминатата деценија.

1. David Bowie (1947-2016)

2. Alan Rickman (1946-2016)

3. Prince (1958-2016)

4. Whitney Houston (1963-2012)

5. Anthony Bourdain (1956-2018)

6. Debbie Reynolds (1932-2016)

7. Elizabeth Taylor (1932-2011)

8. Chris Cornell (1964-2017)

9. Stan Lee (1922-2018)

10. John Hurt (1940-2017)

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

24 Луѓе кои имаат навистина лош ден

Може да играм и јас?