во , ,

47 Фотомонтажи во кои овој креативен дечко вметнува Дизни ликови во своите фотографии, а резултатот ќе ве насмее

Семјуел МБ ја користи креативноста за да ги развеселува своите следбеници.

Младиот артист со помош на Фотошоп вметнува Дизни ликови во своите фотографии, а резултатот мами насмевки кај сите љубители на анимираните филмови.

„Како дете, бев голем фан на филмот „Who Framed Roger Rabbit?“. Ми се допаѓаше комбинацијата на анимирано со акција во живо. Години подоцна, научив да го користам Фотошоп и сега креирам фотографии комбинирајќи цртани и реални ликови“ – вели тој.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 фотографии со ужасен дизајн кои станале предмет на шеги – веднаш ќе сфатите зошто

Додека ураганот беснееше, во двор им пристигна „ненајавен гостин“…