во , , ,

7 Непријатни ситуации на славните жени кои ја насмеаја јавноста

Славните дами од јавниот живот се навикнале на носењето на високите потпетици во секакви можни услови.

Но, дури и на највештите жени некогаш може да им се случи мал кикс, па некои од нив дури и паѓаат кога носат високи потпетици.

Не е лесно да се одржува рамнотежа во вртоглави потпетици, а особено кога истите ќе се искомбинираат со тесна или пак предолга тоалета.

Да се присетиме на Џенифер Лоренс на доделувањето на Оскарите во 2013 година кога беше прогласена за победничка во категоријата најдобра главна женска улога.

Некогаш проблемот може да го создаде и мала невнимателност, нешто неочекувано или пак секако површината на која што треба да застанете.

Иако вообичаено носи удобни салонки, потпетиците на Кејт Мидлтон некогаш знаат да „влезат“ на неочекувано место.

Погледнете ја галеријата од седум обиди на одржување рамнотежа на познатите жени од јавноста:

Што мислиш?

7 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Фотографии кои докажуваат дека библиотеките не се најсериозното место на светот

7 Мали детали во вашата бања што можат да откријат многу за вас