во , ,

8 Луѓе кои решиле да направат „од старо – ново“ и успеале

Супер Маица, Супер Цена

Рециклирањето е иднината, но треба голема креативност и познавање на она што го имате за да го добиете она што ви треба.

Неколку луѓе имале генијална идеја и уште подобра реализација, па така настанале овие дизајни:

Од стара, некористена телефонска постојка – направена е мини библиотека

Полица од старо пијано

Од стара маса за шиење, до шанк


Чипсот може да се затвори и со најблиската кутија за очила

Од блендер до ламба

Расипаната гитара сега служи како украс

Нов живот за старите столчиња

Водоотпорно сандаче за пошта од стара микро печка

Што мислиш?

6 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овој дечко и праќа на девојката фотошопирани слики секој пат кога ќе праша дали децата се ОК

22 Луѓе споделуваат фотографии: „Како реагира мојот миленик кога ненадејно ќе го бакнам?“