во , , ,

8 Модни катастрофи кои треба да престанеме да ги правиме на плажа

Навистина нема потреба да ги ставите на себе сите тропски модни додатоци што ги имате дома, ниту да се стискате во костим за капење 2 броја помал.

Летото е при крај и ни преостануваат уште малку топли денови, но со оглед на тоа што сѐ уште може да одиме на плажа добро е да се потсетиме на најголемите модни катастрофи кои можеме да ги направиме на плажа.

Топ 8 модни грешки на плажа:

Носење костим за капење чиј број не ни е соодветен.

Носење костим за капење кој не прилега на нашето тело и ни ги истакнува маните.

Носење костим за капење кој наликува на секси долна облека и оддава впечаток дека на плажа одиме за да ловиме потенцијален партнер.

Шетање со костимот на капење низ градот во кој престојуваме и седење на ручек во ресторан голи.

Ставање премногу накит и модни додатоци за на плажа.

Претерување со тропските детали

Носење високи потпетици со костим за капење.

Носење долна облека наместо бикини.

Што мислиш?

16 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 Совети за тоа како да забележите лажни работи

Авион-кафулињата се утеха за сите кои очајно чекаат летовите да се вратат во нормала (фото)