во ,

8 Работи кои изгледаат добро на модна писта, а ужасно во реалноста

Чорапи и несоодветни сандали, кожени хеланки со лоша долна облека и уште неколку работи кои на манекенките изгледаат совршено, а во реалноста често се модно промашување.

Модните брендови ни презентираат најразлични трендови кои во реалноста и не изгледаат така совршено како на модна писта.

Модно свесните девојки знаат добро да ги износат овие трендови, но доволна е една грешка за стајлингот да изгледа ужасно.

Неколку примери кога трендовите изгледале добро на модна писта, а биле нефункционални или ужасно интерпретирани во реалноста:

Микро чантите се тотално непрактични во реалноста

Долната облека која ѕирка од облеката изгледа невкусно во реалноста

Претерано шпицасти штикли изгледаат смешно и се застарена мода во реалноста

Некои девојки во реалноста не знаат да ја погодат долната облека под кожени хеланки

Пончото има тотално поразличен изглед ако големината не е соодветна на фигурата

Прекумерно широка облека во реалноста може да биде несоодветно усогласена со телото

Спортските комплети се лошо искомбинирани кога ги носат девојки без вкус

Чорапчиња со сандали изгледаат ужасно кога се погрешно искомбинирани

Што мислиш?

13 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Ѕвезди кои наликуваат на други славни личности во младоста

20 Девојки кои очајнички сакаат пред олтар, погледнете како се борат за бидермаерот