во , , ,

8 Ситници од Алиекспрес кои се спас за дождливите денови

Ни следат дождливите денови и недели во кои сè што ќе сакаме да направиме е да се затвориме дома, под топло ќебе. Но, обврските не нè чекаат.

За да ги завршите без поголеми проблеми, да се заштитите од мокра коса, намокрени чорапи и панталони и со помалку нервози да го поминете денот, па и да им го олесните дождливиот ден на најмалите, можеби ќе ви завршат работа следниве ситници.

Нарачајте си ги со време, бидејќи се екстремно корисни за дождливи денови:

Водоотпорни навлаки за чевлите

Транспарентна кабаница за дожд

Целосен детски скафандер за дожд

Шарена кабаница за дечиња

Кучешки чадор

Детска заштита во облик на пајче

Навлаки за чевлите, додека возите велосипед по дожд

Водоотпорна навлака за ранец

Компактно мини-чадорче

Што мислиш?

32 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Катастрофални дизајни кои се дури непријатни за гледање

Зауставља полицајац кумановца на автопут с’с 180 на сат и му вика…