во ,

8 Фотографии докажуваат дека можете да станете колекционер, што и да собирате

Со вистинска пасија, дури и најобичните ситници може да прераснат во сериозна и вредна колекција.

Ова е селекција од неколку примери како низ годините, со таложење на предметите, се создаваат фантастични колекции и колекционери:

„Татко ми ги чува сите очила кои ги носел од 1964-та година, па до денес.“


„Мојата колекција од 200+ детелинки со четири листа.“

„Од секој град кој го посетував купував по една шолја…“

„Сите заби од ајкули кои мојот дедо порано ги нашол, а сега јас ги чувам.“

„Колекцијата на сестра ми од налепници од банани.“

„Имам банкноти од сите земји во светот.“

„Моите мини автомобилчиња сортирани по боја.“

„Правам колекција од необични папучи…“

„Пријателот собира Intel стикери од компјутери.“

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

После 13 години поминати во сафари парк, горилата Џоши ќе живее во џунгла

Селото на Попај во Малта е вистинска атракција за туристи