во , , , ,

8 Фотографии покажуваат што се случува кога луѓето го слушаат својот внатрешен компас

Ако по завршувањето на факултет решивте да работите во една сосема друга област (и оваа одлука произлезе од вашето срце), можеби вашиот внатрешен компас ви го покажал вистинскиот пат. Не мора да правиме толку големи избори секој ден, но кога ќе го сториме тоа, можат да го направат нашиот живот радикално поинаков. Овие луѓе го послушале својот внатрешен компаси и тој како секогаш им го покажал вистинскиот пат.

„Мислам дека по дипломирањето почнав да размислувам за животот. Никогаш не е доцна да се пронајдете себеси и да научите нешто ново “.

„Ја запросив  најдобрата пријателка, не знаејќи дека и таа планира да го стори истото. Како и да е, сепак го стори тоа “.

„Имав блиска средба со смртта и решив да направам промена“.

„Со сопругот спасуваме животни. Можете да им го промените животот и тоа се забележува во нивните очи “.

„Татко ми го смени животот на 70 години“.

„Имам 30 години и си поставив цел да бидам сопственик на куќа пред да заврши годината“!

“Успеав! После 7 години “.

„Низ моето патување отсекогаш имав една цел на ум: подобар живот за овие двајца. Прави што е најдобро за тебе, само не застанувај“.

„За секој што страдал од нарушување во исхраната. Сè е можно. Ако не ве предизвика, не ве менува! “

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Тотално неочекувани работи кои овие луѓе ги откриле поврзани со нивниот накит

8 Луѓе ги споделуваат најкатастрофалните дизајни на облека што ги виделе