во , ,

8 Фото споредби кои ќе ви „отворат нови хоризонти“

Ако сакате да научите нешто ново денес, само продолжете да скролате низ оваа листа.

На неа ќе најдете трансформации, напредок во вештините, промени во изгледот и уште ред други забавни факти кои се прикажани преку едноставни фото-споредби.

1. Двајца различни доктори ми кажаа дека нема да доживеам 40 години. Тогаш, тежев 226 килограми. Денес полнам 40 години. Со текот на времето, изгубив 158 килограми.

2. Растеме заедно – иако јас престанав да се зголемувам, тој продолжи. Од 1996-та до 2013-та.

3. Што се променило во 122 години? Најдов стара фотографија од мојата прабаба. Ми изгледаше познато…

4. Oчите на една иста мачка – преку ден и навечер.

5. Главниот град на Филипините пред и по карантинот.

6. Димензиите на сликата комплетно се менуваат кога во неа ќе се вклучи човек.

7. Да повториме: големината не е важна.

8. Напредокот во сликањето во рок од само 4 месеци.

Што мислиш?

15 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 Причини зошто не треба да користиме мобилен додека сме во тоалет

20 Фотографии покажуваат што се случува зад камерите и како се одвивало снимањето на некои од најпознатите филмови?