во ,

9 Модни трикови кои Италијанките ги користат за да го шармираат целиот свет

Кога ќе се спомне италијанска мода, сите помислуваме на врвни брендови како Armani, Prada, Dolce & Gabbana…

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Но, „обичните“ жени во Италија не се брендираат за да го шармираат целиот свет, туку користат мудри модни трикови:

1. Носат светла, женствена облека која „паѓа во очи“ и преферираат квалитет.

2. Носат затворени, топли чевли и преферираат ниски патики и старки, пред високи штикли.

3. Одбиваат да бидат подвижна реклама на големите брендови.

4. Накитот во коса е заменет со едноставен пар очила на глава.

5. Се негуваат со маслиново масло, наместо хемикалии и разни козметички трендови.

6. Фокусот го ставаат на еден детаљ, односно на едно парче накит.

7. Преферираат црна долна облека.

8. Правилно ја акцентираат фигурата, без да носат претесна облека.

9. Преферираат шминка која едвај се познава.


Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Неверојатни филмови што не добија Оскар, а вреди да ги изгледате

Вдовец од Аргентина 4 децении садел шума во форма на гитара во чест на починатата сопруга