во , ,

9 Работи поради кои домот ви изгледа неуредно

Прашина на листовите од растенијата во домот, нечистотии на рамките од прозорците и уште 8 причини поради кои домот ви изгледа неуредно.

Минувате часови и часови во чистење, а домот на крајот пак изгледа неуредно… Кој е проблемот?

Работи кои прават домот да ви изгледа неуредно:

Пајажина и нечистотии во просторот под креветот и другите парчиња мебел

Многу работи кај мијалникот во кујна

Прашина на листовите од растенијата во домот

Лоша миризба од фрижидерот

Нечистотии на рамките од прозорците

Расфрлани садови за храна за милениците

Прашина на лајсните

Нечистотии на вентилацијата

Недостиг од простор за складирање и оставање облека на столче

Влажни и нечисти пешкири

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

14 Едноставни, но генијални изуми кои ќе ги посакате дома

Блиска средба со морски суштества: Едноставно имале чувство дека нешто ги демне од длабочините