во ,

9 Случаи, кога ќерките го копираат стилот на нивните познати мајки

Ќерките, кога ќе пораснат, често се обидуваат да го имитираат имиџот и стилот на нивните мајки. Имаат слични фризури, носат исти стилови на облека, па дури и истата облека што ја носеле нивните мајки кога биле млади. Меѓу познатите личности, вклучувајќи ги и членовите на кралското семејство, ова е исто така вообичаено. И, се разбира, тоа не останува незабележано од нивните фанови.

1. Деми Мур и нејзината ќерка Талула Вилис

Најмладата ќерка на Деми Мур и Брус Вилис на својот Инстаграм сподели фотографија од новата фризура. Заедно со оваа фотографија, Талула објави неколку кадри од филмот „Дух“ на кои нејзината мајка се гледа со кратка коса. Така, Талула јасно кажа кој ја инспирирал.

2. Кејт Мос и нејзината ќерка Лила Грејс Мос

Во 2019 година, 16-годишната Лила Грејс Мос – ќерката на светски познатиот топ модел Кејт Мос – учествуваше во фотосесија, при што беа направени црно-бели портрети. Една од снимките силно наликува на познатата фотографија на младата Кејт Мос направена во 1994 година од германскиот моден фотограф Питер Линдберг.


3. Кортни Кокс и нејзината ќерка Коко Аркет

Во 2019 година, 15-годишната ќерка на актерката Кортни Кокс го облече истиот фустан што нејзината мајка го носеше на премиерата на „Змиски очи“ во 1998 година. „Не сум премногу приврзан за нештата, но ова беше навистина добро купување! 21 година подоцна…“, напиша актерката под нејзината објава на Инстаграм.

4. Кралицата Силвија од Шведска и нејзината ќерка Викторија, принцезата на Шведска

Во 1978 година, шведската кралица Силвија ја посети Москва во шик жолт фустан. Речиси 40 години подоцна, во август 2017 година, Викторија, шведската принцеза, пристигна на конференција во Стокхолм облечена во облека на нејзината мајка.

5. Дијана Рос и нејзината ќерка Трејси Елис Рос

Во 2017 година, актерката Трејси Елис Рос (на сликата подолу) пристигна на Канскиот филмски фестивал во фустан на Џени Пакам. Оваа облека беше инспирирана од концертниот фустан што го носеше нејзината легендарна мајка Дијана Рос (на сликата погоре) во Лас Вегас во 2009 година.

6. Лиза Бонет и нејзината ќерка Зои Кравиц

Во 2014 година, американската актерка Лиза Бонет се појави на премиерата на филмот „Дивергент“ во лесен фустан и кратка кожна јакна. Една година подоцна, на еден од социјалните настани присуствуваше и ќерката на актерката Зои Кравиц, која беше облечена во многу слична облека.

7. Рената Литвинова и нејзината ќерка Улјана Добровскаја

Во 2018 година, актерката и режисерка Рената Литвинова објави на својот Инстаграм фотографија од нејзината 17-годишна ќерка Улјана Добровскаја, која беше фотографирана во облека на стјуардеса. На оваа фотографија, Улјана многу личи на ликот на Литвинова од филмот „Небо. Авион. Девојка“ (2003).

8. Олга Шаихлисламова и нејзината ќерка Ирина Шајк

Познатата манекенка Ирина Шајк, која сите се навикнати да ја гледаат како запалена бринета, летото 2018 година на својот Инстаграм објави интересна фотографија на која е претставена како русокоса. Така, таа ја повтори старата слика на нејзината мајка Олга.

9. Надија Кунаки и нејзината ќерка Тина Кунаки

Француската манекенка и актерка Тина Кунаки, сопругата на актерот Винсент Касел, е фотографирана во летото 2020 година во истиот фустан во кој нејзината мајка позирала пред околу 20 години.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Докази дека живееме на уникатна планета

17 Миленичиња чиј изглед е навистина застрашувачки