во , ,

Брутално искрен кардиохирург : “Три дена пред смрт, доаѓаат и прашуваат како здраво да живеат – најдобро посипи се со песок и почни да се навикнуваш на земја”

Изјавата на еден доктор по прашањето за здравиот начин на живот стана вирално пред сѐ поради директниот одговор. Кардиохирургот Емир Солаковиќ кој важи за ценет и почитуван лекар не само во Босна и Херцеговина, туку и пошироко, овој пат зборувал за начинот на живот и што всушност претставува здравиот живот:

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Луѓе кои успешно ги рекреирале сликите од детството

Како успевате да имате одличен крвен притисок и да бидете во одлична форма, а имате 80 години?