во

Деца знаете ли како функционира држава?

Прашуе учителка:

– Деца знаете ли како функционира држава?

Диза Трајче руку и вика:

– Ја знам учителке

– Ајде кажи Трајче

– Епа овакој, држава е преко океански брод, премиер е капетан, министри су посада која га носив тј брод низ бранови и олује

– Браво Трајче, а народ куде е?

– Па на брод учителке

– А што прави народ?

– Повраќа учителке.

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

25 Слики кои ги прикажуваат секојдневните проблеми и маки на леваците

11 Слики кои го прикажуваат Женскиот VS. Mашкиот поглед на светот