во ,

„Let’s Eat“ – краток анимиран филм за врската мајка-ќерка

Реклама

Врската мајка-ќерка е комплексна и динамична, постојано се менува, но има една константа – љубовта.

Краткиот анимиран филм „Let’s Eat“ прикажува самохрана мајка и ќерка кои минуваат низ различни етапи во животот. Нивниот однос на моменти изгледа како да „заладува“, но крајот ни покажува дека приврзаноста и грижата кои ги имаат една за друга остануваат засекогаш.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Има осум деца, а кога позира со ќерките, никој на фотографијата не може да препознае која е мајката (ФОТО)

Добрината на дело: Шекил О’Нил изненади родители на ДЕВЕТ деца со ново комбе и пикап