во ,

Се запалила на Блажо шупата, и Блажо го носат у болницата…

Се запалила на Блажо шупата, и Блажо го носат у болницата со тешки изгореници…

Му праат детален преглед, го носат на рендген, и докторот му вика:

-Море Блажо, ами ти повиќе скршеници имаш, од изгореници…

-Па сос лопата ме гасеа докторе…

Што мислиш?

12 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Отишол Блажо на разговор за работа у представништво на странска фирма…

10 неодамнешни луди приказни за патување низ времето