во ,

Во стан звони водоводџија, му отвара маж…

Во стан звони водоводџија, му отвара маж.

– Добар ден, сте имале проблем со водоводот?

– Не бе, исправен е.

– Нели е ова станот на Јованови?

– Ние сме Ристови, Јованови се иселија пред три месеци.

– А бе шо му е на овој народ, прво викаат мајстор а после се селат. 😁

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фул тилт машина

Докторе сакам да живеам 100 години…