21 разлика меѓу Шумуликоски и Меси

sumo

1. Шумуликоски нема промашено пенал, Меси има.

2. Шумуликоски има 80 настапи за МАКЕДОНИЈА, Меси нема.

3. Шумyликоски има постигнато 1 гол за МАКЕДОНИЈА, Меси нема.

4. Шумyликоски е МАКЕДОНЕЦ, Меси не е.

5. Шумyликоски носи поголем број на копачки од Меси.

6. Шумyликоски кога шутира топката оди во аут, од Меси не.

7. Шумуликоски не шутира во гол зошто не сака да постигнува голови и да ги повредува чувствата на голманите, Меси постојано дава голови пошто е една мала иритирачка пичка!

8. Шумyликоски има играно за повеќе тимови, што значи дека е прилагодлив на повеќе стилови за фудбал за разлика од Меси.

9. За Шумyликоски се потрошени повеќе пари за трансфер отколку за Меси.

10. Шумyликоски очигледно има подобра фризура од Меси.

11. Меси беше најслаб во полуфиналето против Челзи во ЛШ, Шумyликовски не!

12. Шумyликоски нема никогаш изиграно слаб натпревар во Ла Лига, Меси има.

13. Шумyликоски тежи повеќе од Меси што го прави подобар човек.

14. Шумyликоски има поголема глава од Меси.

15. Шумyликоски може да игра без Чави и Иниеста.

16. Шумyликоски регуларно менува клубови бидејќи сите сакаат да осетат од неговата брилијантност, Меси само седи во Барселона.

17. Шумуликоски има изиграно повеќе квалификациски натпревари за Европско од Меси.

18. Првото име на Шумуликоски е Величе и е 100 пати по кул од Лионел.

19. Шумyликоски секогаш имал лоши менаџери, за разлика од Меси кој го имал само Пеп Гвардиола.

20. Шумyликоски ако сака може да игра и стопер, Меси не може.

21. Меси заработува повеќе од Шумyликоски што го прави алчно копиле.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *