во , ,

„Не ја пеглам косата”: 20 лаги што ги кажуваме на фризер

Секогаш кога ќе седнете на фризерското столче, прво ја лажете фризерката дека редовно ставате маска и дека не ја горите косата со пегла.

А фризерките слушнале сѐ и сешто и повеќе отколку што сакаат. Ова се најдобрите мемиња што го сумираат животот на луѓето кои се нафатиле да работат како фризери и слушаат по сто животни приказни на ден.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Наставник по физичко образование го запишал часот, но направил голема грешка “у корацима”

50 Забавни илустрации во кои ќе се пронајдат сите мајки