во , , ,

Авион-кафулињата се утеха за сите кои очајно чекаат летовите да се вратат во нормала (фото)

Додека милиони луѓе низ светот се „заглавени“ дома и никако не можат да се качат во авион поради ситуацијата и затворените граници, на некој му текнала одлична бизнис идеја.

Авион-кафулињата се најновиот тренд во Тајланд.

Во нив се седи на авионски седишта, служат стјуардеси и се јаде исклучиво храна како во мени во авион.

Дури имате можност и да седите во прва класа, ако до сега сте биле научени само на економски летови.

Како изгледа искуството кое моментално е утеха за сите пропуштени летови:

Што мислиш?

12 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Модни катастрофи кои треба да престанеме да ги правиме на плажа

Ало тато, пукна гумата, не знам што да правам! Му ѕвонам на дечко ми не се јавува!!